Podobne Tematy
po wielu trudach- Bella gotowa do wyjazdu
Kupię uchylne szyby tylne z uszczelkami lub tylko uszczelki
odpalanie--iskra znika przy pracy rozrusznika
uklad zaplonowy silnikow fire na monowtrysku
Młody kierowca Seata Marbella z Łodzi właśni dołączył do was

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rdeejay
20 Kwiecień 2011, 13:24
Wysokie śr. spalanie + kontrolka wtrysku
Autor Wiadomość
PedoBear 

posiadane auto Fiat Panda
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 16:53   Wysokie śr. spalanie + kontrolka wtrysku

Witam,

borykam się od "nowosci" z tym problemem. Uwierzylem sprzedawcy ze pali 5-6l/100km, prawda jednak zawsze jest inna. Jeżdze bardzo spokojnie, wiec to nie kwestia jazdy.

Wiem, ze najlepiej by bylo podjechac do ASO i podpiac pod komputer ale czy to jedyne wyjscie? Czy mozna samemu przeprowadzic diagnostyke? bylem w dwoch serwisach i kazdemu mechanikowi "nie chce sie" tego robic.

Kontrolka zapala się w najmniej oczekiwanym momencie - nie ma jednej szczegolnej przyczyny - kiedy chce wtedy sie pali. Podczas gsy sie swieci, to przewaznie albo silnik muli, albo wrecz nabiera wiekszej dynamiki.

Slyszalem ze glownie padaja w tych silnikach MAP SENSOR'y czy to prawda?

Dodam ze kupilem ksiazke FIAT PANDA - zrob to sam, czy cos podobnego.. i oczywiscie w srodku okazalo sie ze opisywany samochod jest wyposazony w gaznik, a nie w wtrysk.

Czekam na wasze propozycje.

Ostatnio zmieniony przez rdeejay 20 Kwiecień 2011, 13:14, w całości zmieniany 2 razy  

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 18:01   

Na podaj wiecej szczegółów...czy silnik zimny, czy ciepły, czy bez różnicy...
Bez odczytania błedu to wiadomo....loteria...nie wiem co korzystniejsze...zapłacic komukolwiek, kto odczyta Fiata (nie kazdy to robi bo to nie takie łatwe jak z OBD2) czy kombinowac....

Ogólnie to zaczałbym od odłączenia klamry na pół godziny, pozniej zakładasz, odpalasz auto bez dotykania gazu i czekasz, az sie wiatrak załączy i wyłączy.
Sprawdzasz jak sie bedzie auto zachowywac
Pozniej tradycyjnie lambda...odłącz ją, "marchewka" nie powinna sie swiecic. Pojezdzij, zobacz, czy te nieregularne objawy ustaną. Auto moze lekko zmuleć.
Druga rzecz, ktorą bardziej obstawiam, to uszkodzony czujnik położenia przepustnicy.
Mozesz go odłaczyc i zobaczyc czy nieregularność ustała, auto jesli wogóle zapali to powinno jechac gorzej, ale wciaz tak samo (bez nieregularnych objawów)-(tu przepraszam, ale nie wiem jak sie ten system bedzie zachowywac bez czujnika przepustnicy, bo to w koncu jedyne informacja dla ECU, w tym systemie, o ilosci powietrza).
Jak nic sie nie zmieni, to zostaje jeszcze, błąd wtrysku, MAP -ale nie wiem czym to sie objawia, pozniej juz tylko podmienianie lub wizyta u mechanika.
Jak nic nie pomoze to zrob reset ECU ponownie. Zeby usunac błedy o usunietych czujnikach.

W diagnostyce moze tez pomoc wizyta na forum UNO i fiata SC/CC a nawet fiata Punto MK1...

Ostatnio zmieniony przez rdeejay 18 Kwiecień 2011, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
PedoBear 

Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 18:18   

Witam, dziekuje za odpowiedź.

Eksperyment z klema robilem okolo miesiac temu. Poskutkował na.. 2 x 4km.

W zime - teo jestem bardziej niz pewien - czesciej zapala sie kontrolka niz teraz.
Bardzo czesto przyczyna jej zalaczenia sie jej nagle przyspieszenie np. podczas wyprzedzania.

Jak jeszcze byly temperatury ponizej 10 stopnii samochod na zimnym silniku pluł z rury jakąś bezwonną sadzą.

[ Dodano: Pon 18 Kwi, 2011 ]
dodam jeszcze że przy odpaleniu na zimnym silniku jak wlacze swiatla to obroty sie zmniejszaja, czasem zaledwie dwa razy zapalila mi sie czerowna kontrolka z aku - czyli alternator nie wyrabiał, a ostatnio on jak i pasek rorzadu zostaly wymienione.

jeszcze polmiesiaca temu dzialal klakson teraz juz nie - gdzie sa bezpieczniki od niego?
strasznym obciazeniem dla auta jest wlaczenie swiatel - co stwierdzam przy odpaleniu

obroty nie sa rowne - przynajmniej tak mi sie wydaje

po przejechaniu 3km na stacje dopompowac opone wlacza sie chlodnica (podczas dopompowywania) - strasznie szybko, na dworzu zaledwie 15 stopnii. bardzo czesto wlacza sie gdy samochod stoi np. w korku. W TYM SAMYM MOMENCIE ZAPALA SIE KONTROLKA WTRYSKU, jednak nie gasnie wraz z wylaczeniem sie chlodnicy.

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 18:51   

A widzisz to jeszcze jedno....miałem sporo kłopotów z autem gdy uszkodziła się masa silnika, auto słabło, głupiało itp...!!
Kiedys to były takie skretki miedzianej taśmy. Teraz dają tylko kabel ktory idzie od akumulatora do sruby na rozruszniku lub do sruby łączącej skrzynie z silnikiem. Po drodze czesto jest jeszcze przykrecony do grodzi silnika. Sprawdz do dobrze. Dodatkowo sprawdz masy dla auta, zdaje sie ze ciagne mieszczą sie na wewnetrzej stronie błotnika (strona kierowcy) koło lampy.
Sprawdzic równiez ładowanie!!
Co do klaksona, to mógl sie zwyczajnie popsuc lub mogły zgnic wyjscia na wsuwki lub zasniedziały. Mógł sie tez popsuc właczyc na kierownicy.
Czestego załączania sie chłodnicy tez bym nie łączył z marchewką, ale innym problemem...

rdeejay 

posiadane auto ----
 ----
Poland

Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 19:04   

Jakub napisał/a:
Co do klaksona, to mógl sie zwyczajnie popsuc lub mogły zgnic wyjscia na wsuwki lub zasniedziały.
No, ...i żeby się do niego dostać-"na pociechę" powiem,że nie będzie łatwo,ale wcześniejsze zgłoszone przez Ciebie problemy zajmują "wyższe miejsce na półce".Do klaksona dojdziemy :-)

Profil Facebook

PedoBear 

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 07:30   

Sam to moge conajwyzej jeszcze bardziej to skopac.
Chyba kupie jakas książkę typu Fiat Panda, zrób to sam.

Dzis jadę do ASO na komputer! Trzymajcie kciuki!

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 07:36   

PedoBear napisał/a:
Chyba kupie jakas książkę typu Fiat Panda, zrób to sam

takiej ksiazki nie ma (w zasadzie) nie ma po Polsku, jest ta angielska, ale tam nie ma juz nic o wtryskach.
PS
Czekamy na informacje o błedzie....jesli wogóle będzie, bo to Fiat ...

PedoBear 

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 07:47   

Oby!

Wlasnie myslalem o tej angielskiej
jedna sciagnalem z internetu, ale jest wersja gaznikowa. 8-)

Konstruuj temat zrozumiale-inny szukający mający podobny problem nie musi znać slangu (marchewka=kontrolka)-wyszukiwarka go nie zna //rdeejay

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 08:20   

Z wtryskiem nie znajdziesz.
Jak chcesz cos znalesc o tym wtrysku to pozostaja publikacje dla Uno, Fiata CC sporting lub SC, ewentualnie Punto Mk1 , 1.1 i 1.2 SPi.
PS
Jakby komputer nie mial zapisanych bledow to upewnij sie ze Cie nie odesla odrazu...Niech sie ktos przejedzie z urzadzeniem zeby wymusic blad...te glupie ECU nie zawsze zapisuja bledy...

PedoBear 

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 13:24   

No i... nie dojechałem.

Mandat 400zł i 7 pkt karnych.
... i całe życie takie.

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 13:44   

PedoBear napisał/a:
No i... nie dojechałem.

Mandat 400zł i 7 pkt karnych.
... i całe życie takie.

O matko, a co sie stalo??
7 punktów :?: :roll:

PS
"Marchewka" to okreslenie starej fiatowskiej kontrolki bledu silinika. Powiedzialbym, ze osoba uzywajaca tego okreslenia w zapytaniu, to osoba, ktora odrobila juz zadanie domowe, zanim zadala pytanie i poszperala troche w internecie, i oznacza to, ze mozna by jej pomoc, bo widac nigdzie indziej nie bylo odpowiedzi na jego problem...
:-D
8-)

rdeejay 

posiadane auto ----
 ----
Poland

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 14:15   

Jakub napisał/a:
nie bylo odpowiedzi na jego problem...
bo szukał marchewki,czyli warzywa na autoforum.Spróbuj na forum rolniczym spytać o pasek klinowy (tylko nie mów,że użytkownicy mogą pytać do kombajnu :-) ),wiesz o co mi chodzi...
Nie ciągniemy dalej!!!

Profil Facebook

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 14:26   

Rgr

Jakub 
Klubowicz

1000 Fire
Poland

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 20:03   

archicar napisał/a:
PedoBear napisał/a:
To ja może teraz wszystkich zaskocze.. ?
Średnie spalanie po przejechaniu 1000km od kupna auta: 9,53l/ 100km (przy ekonomicznej jeździe), a gratisem do tego wszystkiego jest świecąca się kontrola marchewki - wtrysku.. Założe wątek, może ktoś z was miał ten problem to prosilbym o pomoc ;) bo powoli nie daje rady.

No to masz dwa potencjalne problemy.
1. Sonda lambda padła - kup oryginał albo ewentualnie Magneti Marelli - nie kupuj tych z Alledrogo po 112zł,- bo to są atrapy... ;-)
2. Padł MAP sensor lub przewód do niego.

Pozdrawki

Post przeniesiony z dyskusji o zużyciu paliwa //Jakub

rdeejay 

posiadane auto ----
 ----
Poland

Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 13:22   

Zamykam ten temat.Powinien on zostać usunięty,gdyż jego autor nie korzystając z opcji "Szukaj" założył sobie nowy dublując już istniejący (patrz Zasady Forum).

Profil Facebook

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi